SV Lycurgus / Nieuws / Vernieuwde spelregels B-categorie O13 en O14

Vernieuwde spelregels O13 en O14 B-categorie


Zelfpass

Wordt er een vrije schop toegekend? Dan hoef je de bal niet naar een andere speler over te spelen. Je mag de bal stilleggen en zelf dribbelen. 

Intrap / indribbelen

Als de bal over de zijlijn gaat, gooien we deze niet meer in. Je mag intrappen naar een medespeler of zelf indribbelen met de bal. Ook bij een hoekschop, doelschop of aftrap mag je indribbelen in plaats van trappen.

Tijdstraf

Als de scheidsrechter je een gele kaart geeft, moet je 5 minuten het veld uit. Bij een 2e gele kaart of directe rode kaart mag je niet meer meespelen deze wedstrijd. Wel mag er een wisselspeler het veld in, maar pas na 5 of 10 minuten.

Vliegend wisselen

Als je gaat wisselen met een teamgenoot wordt het spel niet meer stilgelegd door de scheidsrechter. Het spel gaat gewoon door terwijl spelers het veld uit- en ingaan bij de middenlijn aan de kant van de dug-out.


Lees voor de details van de regels: Infographic en nadere informatie